Government of Saskatchewan
Tuesday, February 19, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 18/2018 - Board of Directors of Tourism Saskatchewan Membership Changes (Document #30603) (Minister Responsible for Tourism Saskatchewan)
Description:

Title: Board of Directors of Tourism Saskatchewan Membership Changes (Document #30603)

Minister: Minister Responsible for Tourism Saskatchewan

Summary: Further to Your Honour’s Order 168/2016, dated April 21, 2016, orders the following changes to the Board of Directors of Tourism Saskatchewan:

Person Address Term
Cancel
Dana Soonias Saskatoon resigned
Appoint
Kevin Dureau Waskesiu Lake July 1, 2020
Reappoint
Irene Seiferling Saskatoon July 1, 2020
Confirm
Norm Beug, Chairperson Regina July 1, 2018
Cory Rideout, Vice-Chairperson Battleford July 1, 2018
Kevin Dureau Waskesiu Lake July 1, 2020
Brian Hoffart Green Lake July 1, 2018
Lawrence Joseph Prince Albert July 1, 2018
Jori Kirk Waskesiu Lake July 1, 2018
Sandra LeBarre Naicam July 1, 2018
Irene Seiferling Saskatoon July 1, 2020

See: The Tourism Saskatchewan Act, section 13

Date Signed: January 11, 2018





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: