Government of Saskatchewan
Saturday, March 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 171/2017 - Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes (Minister of Education)
Description:

Title: Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes

Minister: Minister of Education

Summary: Further to Your Honour’s Order 200/2016, dated May 18, 2016, orders the following changes to the Teachers’ Superannuation Commission:

Person Address Term
Reappoint
Laurel Iriving Piot Saskatoon 5 years from OC date
Confirm
Derwyn Crozier-Smith, Chairperson Saskatoon May 18, 2021
Laurel Irving-Piot Saskatoon 5 years from OC date
Doug Schell Regina December 5, 2017
Michael Gatin Prince Albert December 5, 2017
Clint Repski Balgonie September 11, 2018
Murray Wall Watrous September 4, 2019
Dustin Antonini Regina September 23, 2020

See: The Teachers Superannuation and Disability Benefits Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: