Government of Saskatchewan
Monday, March 25, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 553/2016 - Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes (Minister of Justice and Attorney General)
Description:

Title: Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes

Minister: Minister of Justice and Attorney General

Summary: Further to Your Honour’s Order 55/2016, dated February 4, 2016, orders the following changes to the Law Reform Commission of Saskatchewan:

Person Address Term
Cancel
The Honourable Mr. Justice
Donald Layh, Q.C.
Langenburg resigned
Appoint
Honourable Judge Sanjeev Anand Saskatoon 3 years from OC date
Confirm
Michael W. Milani, Q.C., Chairperson Regina March 6, 2019
Honourable Judge Sanjeev Anand Saskatoon 3 years from OC date
Ronald C. Cuming Saskatoon March 6, 2019
Susan C. Amrud, Q.C. Regina October 4, 2018
Greg A. Swanson Regina October 2, 2017
Dr. Barbara von Tigerstrom Saskatoon July 17, 2017

See: The Law Reform Commission Act, section 3





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: