Government of Saskatchewan
Tuesday, March 26, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 402/2015 - Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes (Minister of Justice and Attorney General)
Description:

Title: Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes

Minister: Minister of Justice and Attorney General

Summary: Further to Your Honour’s Order 516/2014, dated October 2, 2014, orders the following changes to the Law Reform Commission of Saskatchewan:

Person Address Term
Cancel
The Honourable Madam Justice
Georgina R. Jackson
Regina expired
Reappoint – Effective October 4, 2015
The Honourable Mr. Justice
Donald Layh, Q.C.
Langenburg October 4, 2018
Susan C. Amrud, Q.C. Regina October 4, 2018
Confirm
Michael W. Milani, Q.C., Chairman Regina March 6, 2016
The Honourable Mr. Justice
Donald Layh, Q.C.
Langenburg October 4, 2018
Susan C. Amrud, Q.C. Regina October 4, 2018
Dr. Barbara von Tigerstrom Saskatoon July 17, 2017
Greg A. Swanson Regina October 2, 2017
Ronald C. Cuming Saskatoon March 6, 2016

See: The Law Reform Commission Act, section 3





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: