Government of Saskatchewan
Saturday, February 16, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 371/2015 - Board of Southeast College Membership Changes (Minister of Advanced Education)
Description:

Title: Board of Southeast College Membership Changes

Minister: Minister of Advanced Education

Summary: Further to Your Honour’s Order 601/2012, dated November 14, 2012, orders the following changes to the Board of Southeast College:

Person Address Term
Cancel
Dale Felgate Estevan expired
Appoint
Jim Vermeersch Estevan 3 years from OC date
Reappoint
Bernie Bjorndalen Estevan 3 years from OC date
Confirm
Sonja Dahlman Assiniboia November 14, 2015
Judi Jones Weyburn November 14, 2015
Brenda Stevenson Montmartre November 14, 2015
Janice Giroux Weyburn November 14, 2015
Raymond Boutin Carlyle November 14, 2016
Bernie Bjorndalen Estevan 3 years from OC date
Jim Vermeersch Estevan 3 years from OC date


See: The Regional Colleges Act, section 7





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: