Government of Saskatchewan
Saturday, March 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 206/2014 - Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees Membership Changes (Minister of Finance)
Description:

Title: Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees Membership Changes

Minister: Minister of Finance

Summary: Further to Your Honour’s Order 253/2013, dated May 8, 2013, orders the following changes to the Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees:

Person Address Term
Cancel
Maureen Wilson Kindersley resigned
Appoint
Kimberly Enge Invermay May 31, 2017
Reappoint
Timothy W. Calibaba, Chairperson Fort Qu’Appelle May 31, 2017
Designate
Timothy W. Calibaba, Chairperson
Confirm
Timothy W. Calibaba, Chairperson Fort Qu’Appelle May 31, 2017
Kimberly Enge Invermay May 31, 2017
Gordon Meadows Swift Current May 31, 2015
Paul Jaspar Saskatoon May 31, 2015
Rodney Trayhorne Saskatoon May 31, 2015

See: The Saskatchewan Pension Plan Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: