Government of Saskatchewan
Sunday, March 24, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 527/2013 - Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes (Minister of Education)
Description:

Title: Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes

Minister: Minister of Education

Summary: Further to Your Honour’s Order 652/2012, dated December 5, 2012, orders the following changes to the Teachers’ Superannuation Commission:

Person Address Term
Reappoint
Clint Repski Balgonie 5 years from OC date
Confirm
Derwyn Crozier-Smith, Chairperson Saskatoon May 18, 2016
Murray Wall Watrous July 1, 2014
Laurel Irving-Piot Saskatoon February 28, 2014
Brian Smith Regina December 5, 2017
Doug Schell Regina December 5, 2017
Michael Gatin Prince Albert December 5, 2017
Clint Repski Balgonie 5 years from OC date

See: The Teachers Superannuation and Disability Benefits Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: