Government of Saskatchewan
Friday, February 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 321/2012 - Tourism Authority and Board of Directors of the Tourism Authority Membership Changes (President of the Executive Council)
Description:

Title: Tourism Authority and Board of Directors of the Tourism Authority Membership Changes

Minister: President of the Executive Council

Summary: Further to Your Honour’s Order 212/2011, dated April 6, 2011, orders the following changes to the Tourism Authority and the Board of Directors of the Tourism Authority:

Person Address Term
Cancel
Wynne Young Regina cancel
Appoint to Tourism Authority
Kent Campbell Regina April 6, 2013
Appoint to Tourism Authority Board of Directors
Kent Campbell Regina December 31, 2012
Confirm to Tourism Authority
Lin Gallagher Regina April 6, 2013
Marilyn Day Pilot Butte April 6, 2013
Ken Dueck White City April 6, 2013
Susan Hetu Regina April 6, 2013
Kent Campbell Regina April 6, 2013
Chris Dekker Saskatoon April 6, 2013
Confirm to Tourism Authority Board of Directors
Kent Campbell Regina December 31, 2012
Chris Dekker Saskatoon December 31, 2012

See: The Tourism Authority Act, sections 3 and 11





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: