Government of Saskatchewan
Tuesday, March 26, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 81/2012 - Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes (Minister of Education)
Description:

Title: Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes

Minister: Minister of Education

Summary: Further to Your Honour’s Order 291/2011, dated May 18, 2011, orders the following changes to the Teachers’ Superannuation Commission:

Person Address Term
Cancel
Shirley Humphries Regina expired
Appoint
Laurel Irving-Piot Saskatoon five years from OC date
Confirm
Derwyn Crozier-Smith, Chairperson Saskatoon May 18, 2016
Brian Smith Regina October 22, 2012
Dawn Court Regina December 2, 2014
Clint Repski Balgonie August 20, 2013
Murray Wall Watrous July 1, 2014
Daryl Nordick Regina October 20, 2015
Laurel Irving-Piot Saskatoon five years from OC date

See: The Teachers Superannuation and Disability Benefits Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: