Government of Saskatchewan
Tuesday, March 19, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 53/2012 - Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees Membership Changes (Minister of Finance)
Description:

Title: Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees Membership Changes

Minister: Minister of Finance

Summary: Further to Your Honour’s Order 311/2011, dated May 26, 2011, orders the following changes to the Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees:

Person Address Term
Cancel
Warren Wagner Deer Valley expired
Garry Schlichemeyer Saskatoon expired
Patricia Weir Prince Albert expired
Appoint
Gordon Meadows Swift Current May 31, 2013
Paul Jaspar Saskatoon May 31, 2013
Rodney Trayhorne Saskatoon May 31, 2013
Designate
Timothy W. Calibaba, Chairperson
Confirm
Timothy W. Calibaba, Chairperson Fort Qu’Appelle February 5, 2013
Gordon Meadows Swift Current May 31, 2013
Paul Jaspar Saskatoon May 31, 2013
Rodney Trayhorne Saskatoon May 31, 2013
Maureen Wilson Kindersley May 31, 2012

See: The Saskatchewan Pension Plan Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: