Government of Saskatchewan
Saturday, April 20, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 253/2011 - Board of Trustees for the Community Initiatives Fund Membership Changes (Minister of Tourism, Parks, Culture and Sport)
Description:

Title: Board of Trustees for the Community Initiatives Fund Membership Changes

Minister: Minister of Tourism, Parks, Culture and Sport

Summary: Further to Your Honour’s Order 179/2010, dated March 31, 2010, orders the following changes to the board of trustees for the Community Initiatives Fund:

Person Address Term
Cancel
Paul Meriman Saskatoon cancel
Appoint
Lynn Chipley Estevan May 31, 2013
Reappoint
Darlene Bessey Saskatoon May 31, 2015
Cara Merasty Saskatoon May 31, 2015
Confirm
Darcy McLeod Yorkton March 31, 2012
Alan Tanchak Hafford March 31, 2012
Dwight Lemon Swift Current May 31, 2013
Lynn Chipley Estevan May 31, 2013
Terri Davis Prince Albert May 31, 2014
Joe Ralko Regina May 31, 2014
Darlene Bessey Saskatoon May 31, 2015
Cara Merasty Saskatoon May 31, 2015

See: The Saskatchewan Gaming Corporation Act, sections 26 and 28





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: