Government of Saskatchewan
Tuesday, February 19, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 47/2011 - Board of Parkland Regional College Membership Changes (Minister of Advanced Education, Employment and Immigration)
Description:

Title: Board of Parkland Regional College Membership Changes

Minister: Minister of Advanced Education, Employment and Immigration

Summary: Further to Your Honour’s Order 823/2009, dated December 10, 2009, orders the following changes to the Board of Parkland Regional College:

Person Address Term
Cancel
Raymond Sass Yorkton resigned
Dr. John Oussoren Sturgis expired
Appoint
Gord Kennedy Yorkton 3 years from OC date
Don Hood Esterhazy 3 years from OC date
Confirm
Del Killick Melville October 15, 2011
Sally Bishop Kamsack May 28, 2012
Lydia Cyr Fort Qu’Appelle December 10, 2012
Doris Stelmackovich Melville December 10, 2012
Bob Maloney Yorkton December 10, 2012
Gord Kennedy Yorkton 3 years from OC date
Don Hood Esterhazy 3 years from OC date

See: The Regional Colleges Act, section 7





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: