Government of Saskatchewan
Thursday, April 18, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 46/2011 - Board of Cumberland Regional College Membership Changes (Minister of Advanced Education, Employment and Immigration)
Description:

Title: Board of Cumberland Regional College Membership Changes

Minister: Minister of Advanced Education, Employment and Immigration

Summary: Further to Your Honour’s Order 819/2009, dated December 10, 2009, orders the following changes to the Board of Cumberland Regional College:

Person Address Term
Cancel
Robert Georget Prince Albert resigned
Appoint
James Burns Kinistino 3 years from OC date
Confirm
Armand Thibodeau Nipawin December 10, 2012
Rosalie Daisley Hudson Bay December 10, 2012
Joseph Taylor Carrot River December 10, 2012
James Thiessen Melfort October 30, 2011
Cecil Gooliaff Melfort October 30, 2011
Peter Waldbillig Melfort October 30, 2011
James Burns Kinistino 3 years from OC date

See: The Regional Colleges Act, section 7





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: