Government of Saskatchewan
Wednesday, December 13, 2017
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 607/2010 - Municipal Potash Tax Sharing Administration Board Membership Changes (Minister of Municipal Affairs)
Description:

Title: Municipal Potash Tax Sharing Administration Board Membership Changes

Minister: Minister of Municipal Affairs

Summary: Further to Your Honour’s Order 701/2009, dated October 7, 2009, orders the following changes to the Municipal Potash Tax Sharing Administration Board:

Person Address Term
Cancel, effective October 13, 2010:
James Hallick Sturgis expired
Appoint – effective October 13, 2010
Ray Orb Cupar October 13, 2011
Reappoint – effective October 13, 2010
Kyle Toffan Regina October 13, 2011
David Marit Fife Lake October 13, 2011
Confirm
Kyle Toffan Regina October 13, 2011
David Marit Fife Lake October 13, 2011
Ray Orb Cupar October 13, 2011

See: The Municipal Tax Sharing (Potash) Act, sections 3 and 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: