Government of Saskatchewan
Tuesday, March 26, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 100/2010 - Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes (Minister of Justice and Attorney General)
Description:

Title: Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes

Minister: Minister of Justice and Attorney General

Summary: Further to Your Honour’s Order 677/2009, dated September 25, 2009, orders the following changes to the Law Reform Commission of Saskatchewan:

Person Address Term
Appoint
Michael W. Milani, Q.C. Regina 3 years from OC date
Ronald C. Cuming Saskatoon 3 years from OC date
Confirm
Donald Layh, Q.C., Chairman Langenburg September 25, 2012
Kenneth P.R. Hodges, Q.C. Regina September 25, 2012
Susan C. Amrud, Q.C. Regina September 25, 2012
Michaela Keet Vanscoy September 25, 2012
The Hon. Madam Justice Georgina R. Jackson Regina December 3, 2011
Michael W. Milani, Q.C. Regina 3 years from OC date
Ronald C. Cuming Saskatoon 3 years from OC date

See: The Law Reform Commission Act, section 3





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: