Government of Saskatchewan
Sunday, March 24, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 781/2009 - Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes (Minister of Education)
Description:

Title: Teachers’ Superannuation Commission Membership Changes

Minister: Minister of Education

Summary: Further to Your Honour’s Order 431/2009, dated June 10, 2009, orders the following changes to the Teachers’ Superannuation Commission:

Person Address Term
Cancel – Effective October 22, 2009
Dave Tulloch Regina resigned
Appoint
Dawn Court Regina 5 years from OC date
Confirm
Derwyn Crozier-Smith, Chairperson Saskatoon August 29, 2011
Shirley Humphries Regina February 1, 2012
Brian Smith Regina October 22, 2012
Dawn Court Regina 5 years from OC date
Clint Repski Balgonie August 20, 2013
Daryl Nordick Regina September 28, 2010
Murray Wall Watrous July 1, 2014

See: The Teachers Superannuation and Disability Benefits Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: