Government of Saskatchewan
Tuesday, March 19, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 284/2009 - Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes (Minister of Justice and Attorney General)
Description:

Title: Law Reform Commission of Saskatchewan Membership Changes

Minister: Minister of Justice and Attorney General

Summary: Further to Your Honour’s Order 821/2008, (December 3, 2008), approve the following changes to the Law Reform Commission:

Person Address Position Term
Cancel
Carole D. Lavallee Cowessess Member cancel
Susan Bates Saskatoon Member resigned
Confirm
Kathleen Robertson Saskatoon Chairman December 3, 2011
Kenneth P.R. Hodges, Q.C. Regina Member August 15, 2009
Susan C. Amrud, Q.C. Regina Member August 15, 2009
Michaela Keet Vanscoy Member August 15, 2009
The Hon. Madam Justice Georgina R. Jackson Regina Chairman December 3, 2011

See: The Law Reform Commission Act, section 3





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: