Government of Saskatchewan
Saturday, March 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 495/2008 – Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees Membership Changes (Minister Responsible for the Saskatchewan Pension Plan)
Description:

Title: Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees Membership Changes

Minister: Minister Responsible for the Saskatchewan Pension Plan

Summary: Further to Your Honour’s Order 560/2007 (July 10, 2007), approve the following changes to the Saskatchewan Pension Plan Board of Trustees:

Person Address Term
Cancel
Linda Kezima Regina expired
Lily Stonehouse, Vice-Chairperson Canora resigned
Appoint
Timothy W. Calibaba Fort Qu’Appelle May 31, 2010
Reappoint
Robert J. Devrome, Chairperson Saskatoon May 31, 2010
Confirm
Robert J. Devrome, Chairperson Saskatoon May 31, 2010
Gloria Blanchard Regina May 31, 2009
Owen Sebastian Shaunavon May 31, 2009
Meghan McCreary Regina May 31, 2009
Timothy W. Calibaba Fort Qu’Appelle May 31, 2010

See: The Saskatchewan Pension Plan Act (Section 4)





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: