Government of Saskatchewan
Friday, April 19, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 55/2008 - Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes (President of the Executive Council)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes

Minister: President of the Executive Council

Summary: Further to Your Honour’s Order 18/2008 (January 22, 2008), approve the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes :

Person/Address Position Term
Cancel
Honourable Ken Cheveldayoff Chairperson cancel
Honourable Bill Boyd Vice-Chairperson cancel
Honourable Ken Krawetz Membercancel
Appoint and Confirm
Peter Whitmore, Q.C., Regina Chairperson February 5, 2011
Anne Lavack, Regina Vice-Chairperson February 5, 2011
Rick Kennedy, Saskatoon Member February 5, 2010
Dwight Dunn, Woseley Member February 5, 2010
Rick Smith, Moose Jaw Member February 5, 2010
Rick Watson, Regina Member February 5, 2010
Howard Crofts, Regina Member February 5, 2010
Tyrone Klewchuk, Yorkton Member February 5, 2010
Rick Orr, Prince Albert Member February 5, 2010
Jeff Sterzuk, Calgary AB Member February 5, 2010
Merin Coutts, Regina Member February 5, 2009
Bill Heidt, Kelowna BC Member February 5, 2009


See: The Saskatchewan Government Insurance Act, 1980 (Sections 3 and 4)





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: