Government of Saskatchewan
Sunday, December 17, 2017
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 53/2008 - Board of Directors of Saskatchewan Transportation Company Membership Changes (President of the Executive Council)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Transportation Company Membership Changes

Minister: President of the Executive Council

Summary: Further to Your Honour’s Order 16/2008 (January 22, 2008), approve the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Transportation Company:

Person/Address Position Term
Cancel
Honourable Ken Cheveldayoff Chairperson cancel
Honourable Bill Boyd Vice-Chairperson cancel
Honourable Ken Krawetz Membercancel
Appoint and Confirm
Wayne Lorch, Regina Chairperson February 5, 2011
Sandy Archibald, Regina Vice-Chairperson February 5, 2011
Walter Dutchak, North Battleford Member February 5, 2010
Johnathon Abrametz, Saskatoon Member February 5, 2010
John Breakey, Estevan Member February 5, 2010
Bill Missal, Lang Member February 5, 2010
Deb Schmidt, Yorkton Member February 5, 2009
Sarah Gauthier, Saskatoon Member February 5, 2009


See: The Crown Corporations Act , 1993(Sections 11 and 23)





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: